BZV49-C6V2,115
Nexperia USA Inc.
Producto No:
BZV49-C6V2,115
Fabricante:
Nexperia USA Inc.
Paquete:
SOT-89
Descripción:
DIODE ZENER 6.2V 1W SOT89
En stock : 1658
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -65°C ~ 150°C
Tolerance ±5%
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package SOT-89
Current - Reverse Leakage @ Vr 3 µA @ 4 V
Series Automotive, AEC-Q100
Package / Case TO-243AA
Power - Max 1 W
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1 V @ 50 mA
Mfr Nexperia USA Inc.
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 6.2 V
Package Tape & Reel (TR)
Impedance (Max) (Zzt) 10 Ohms