BZV55C13
Microchip Technology
Producto No:
BZV55C13
Paquete:
DO-213AA
Lote:
Ficha de datos:
Descripción:
VOLTAGE REGULATOR
Guía del usuario
Operating Temperature -65°C ~ 175°C
Tolerance ±6.54%
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package DO-213AA
Current - Reverse Leakage @ Vr 100 nA @ 8 V
Series -
Package / Case DO-213AA
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.1 V @ 200 mA
Mfr Microchip Technology
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 13 V
Package Bulk
Impedance (Max) (Zzt) 30 Ohms