BZV55C4V7-TP
Micro Commercial Co
Producto No:
BZV55C4V7-TP
Paquete:
Mini MELF
Descripción:
DIODE ZENER 4.7V 500MW MINI MELF
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Tolerance ±6%
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Supplier Device Package Mini MELF
Current - Reverse Leakage @ Vr 500 nA @ 1 V
Series -
Package / Case DO-213AC, MINI-MELF, SOD-80
Power - Max 500 mW
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.5 V @ 200 mA
Mfr Micro Commercial Co
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 4.7 V
Package Tape & Reel (TR)
Impedance (Max) (Zzt) 60 Ohms