BZV85-C20,133
Nexperia USA Inc.
Producto No:
BZV85-C20,133
Paquete:
DO-41
Lote:
Ficha de datos:
Descripción:
DIODE ZENER 20V 1.3W DO41
En stock : 5000
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -65°C ~ 200°C
Tolerance ±5%
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Supplier Device Package DO-41
Current - Reverse Leakage @ Vr 50 nA @ 14 V
Series -
Package / Case DO-204AL, DO-41, Axial
Power - Max 1.3 W
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1 V @ 50 mA
Mfr Nexperia USA Inc.
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 20 V
Package Cut Tape (CT)
Impedance (Max) (Zzt) 24 Ohms