BZV90-C8V2,115
Nexperia USA Inc.
Producto No:
BZV90-C8V2,115
Paquete:
SOT-223
Descripción:
DIODE ZENER 8.2V 1.5W SOT223
Guía del usuario
Operating Temperature -65°C ~ 150°C
Tolerance ±5%
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package SOT-223
Current - Reverse Leakage @ Vr 700 nA @ 5 V
Series Automotive, AEC-Q100
Package / Case TO-261-4, TO-261AA
Power - Max 1.5 W
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1 V @ 50 mA
Mfr Nexperia USA Inc.
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 8.2 V
Package Tape & Reel (TR)
Impedance (Max) (Zzt) 15 Ohms