BZW06-102
Diotec Semiconductor
Producto No:
BZW06-102
Paquete:
DO-15 (DO-204AC)
Descripción:
TVS DIODE 102VWM 165VC DO15
Guía del usuario
Operating Temperature -50°C ~ 175°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 3.6A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 114V
Mounting Type Through Hole
Power - Peak Pulse 600W
Product Status Active
Supplier Device Package DO-15 (DO-204AC)
Series -
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 165V
Package / Case DO-204AC, DO-15, Axial
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 102V