BZW06-111
Diotec Semiconductor
Producto No:
BZW06-111
Paquete:
DO-15 (DO-204AC)
Descripción:
TVS DIODE 111VWM 179VC DO15
Guía del usuario
Operating Temperature -50°C ~ 175°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 3.4A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 124V
Mounting Type Through Hole
Power - Peak Pulse 600W
Product Status Active
Supplier Device Package DO-15 (DO-204AC)
Series -
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 179V
Package / Case DO-204AC, DO-15, Axial
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 111V