BZW06-94B
Diotec Semiconductor
Producto No:
BZW06-94B
Paquete:
DO-15 (DO-204AC)
Descripción:
TVS DIODE 94VWM 152VC DO15
Guía del usuario
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -50°C ~ 175°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 3.9A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 105V
Mounting Type Through Hole
Power - Peak Pulse 600W
Product Status Active
Supplier Device Package DO-15 (DO-204AC)
Series -
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 152V
Package / Case DO-204AC, DO-15, Axial
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 94V