BZX384-C11
NXP USA Inc.
Producto No:
BZX384-C11
Fabricante:
NXP USA Inc.
Descripción:
BZX384 SERIES - VOLTAGE REGULATO
Guía del usuario
Operating Temperature -65°C ~ 150°C
Tolerance ±5%
Supplier Device Package SOD-323
Current - Reverse Leakage @ Vr 100 nA @ 8 V
Series BZX384
Package / Case SC-76, SOD-323
Power - Max 300 mW
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.1 V @ 100 mA
Mfr NXP USA Inc.
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 11 V
Package Bulk
Impedance (Max) (Zzt) 20 Ohms