BZX584C11-TP
Micro Commercial Co
Producto No:
BZX584C11-TP
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Tolerance ±5.45%
Supplier Device Package SOD-523
Current - Reverse Leakage @ Vr 100 nA @ 8 V
Series -
Package / Case SC-79, SOD-523
Power - Max 150 mW
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 900 mV @ 10 mA
Mfr Micro Commercial Co
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 11 V
Package Bulk
Impedance (Max) (Zzt) 20 Ohms