BZX584C6V8-TP
Micro Commercial Co
Producto No:
BZX584C6V8-TP
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Tolerance ±5.88%
Supplier Device Package SOD-523
Current - Reverse Leakage @ Vr 2 µA @ 4 V
Series -
Package / Case SC-79, SOD-523
Power - Max 150 mW
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 900 mV @ 10 mA
Mfr Micro Commercial Co
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 6.8 V
Package Bulk
Impedance (Max) (Zzt) 15 Ohms