BZX584C8V2-G3-08
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Producto No:
BZX584C8V2-G3-08
Paquete:
SOD-523
Descripción:
DIODE ZENER IND 300MW SOD523
En stock : 7135
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature 150°C (TJ)
Tolerance ±5%
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package SOD-523
Current - Reverse Leakage @ Vr 700 nA @ 5 V
Series BZX584C
Package / Case SC-79, SOD-523
Power - Max 200 mW
Mfr Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 8.2 V
Package Tape & Reel (TR)
Impedance (Max) (Zzt) 6 Ohms