BZX585-B5V6,135
Nexperia USA Inc.
Producto No:
BZX585-B5V6,135
Fabricante:
Nexperia USA Inc.
Paquete:
SOD-523
Lote:
Ficha de datos:
Descripción:
DIODE ZENER 5.6V 300MW SOD523
En stock : 19825
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -65°C ~ 150°C
Tolerance ±2%
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package SOD-523
Current - Reverse Leakage @ Vr 1 µA @ 2 V
Series Automotive, AEC-Q100
Package / Case SC-79, SOD-523
Power - Max 300 mW
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.1 V @ 100 mA
Mfr Nexperia USA Inc.
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 5.6 V
Package Tape & Reel (TR)
Impedance (Max) (Zzt) 40 Ohms