BZX585-C5V1,115
NXP Semiconductors
Producto No:
BZX585-C5V1,115
Fabricante:
NXP Semiconductors
Paquete:
SOD-523
Descripción:
BZX585 SERIES - VOLTAGE REGULATO
Guía del usuario
Operating Temperature -65°C ~ 150°C
Tolerance ±5%
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package SOD-523
Current - Reverse Leakage @ Vr 2 µA @ 2 V
Series -
Package / Case SC-79, SOD-523
Power - Max 300 mW
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.1 V @ 100 mA
Mfr NXP Semiconductors
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 5.1 V
Package Bulk
Impedance (Max) (Zzt) 60 Ohms