BZX58550-C3V3X
Nexperia USA Inc.
Producto No:
BZX58550-C3V3X
Fabricante:
Nexperia USA Inc.
Paquete:
SOD-523
Descripción:
BZX58550-C3V3/SOD523/SC-79
En stock : 20881
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature 150°C (TJ)
Tolerance ±5%
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package SOD-523
Current - Reverse Leakage @ Vr 7.5 µA @ 1.5 V
Series -
Package / Case SC-79, SOD-523
Power - Max 300 mW
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 900 mV @ 10 mA
Mfr Nexperia USA Inc.
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 3.3 V
Package Tape & Reel (TR)
Impedance (Max) (Zzt) 100 Ohms