BZX585B8V2 RSG
Taiwan Semiconductor Corporation
Producto No:
BZX585B8V2 RSG
Paquete:
SOD-523F
Descripción:
DIODE ZENER 8.2V 200MW SOD523F
Guía del usuario
Operating Temperature 150°C (TJ)
Tolerance ±2%
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package SOD-523F
Current - Reverse Leakage @ Vr 630 nA @ 5 V
Series -
Package / Case SC-79, SOD-523
Power - Max 200 mW
Mfr Taiwan Semiconductor Corporation
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 8.2 V
Package Tape & Reel (TR)
Impedance (Max) (Zzt) 15 Ohms