BZX784C11-TP
Micro Commercial Co
Producto No:
BZX784C11-TP
Descripción:
DIODE ZENER 11V 150MW SOD723
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Tolerance ±5.45%
Supplier Device Package SOD-723
Current - Reverse Leakage @ Vr 100 nA @ 8 V
Series -
Package / Case SOD-723
Power - Max 150 mW
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 900 mV @ 10 mA
Mfr Micro Commercial Co
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 11 V
Package Tape & Reel (TR)
Impedance (Max) (Zzt) 20 Ohms