BZX79-C5V6,133
NXP Semiconductors
Producto No:
BZX79-C5V6,133
Fabricante:
NXP Semiconductors
Paquete:
ALF2
Descripción:
NEXPERIA BZX79-C5V6 - ZENER DIOD
En stock : 325058
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
Guía del usuario
Operating Temperature -65°C ~ 200°C
Tolerance ±5%
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Supplier Device Package ALF2
Current - Reverse Leakage @ Vr 1 µA @ 2 V
Series -
Package / Case DO-204AH, DO-35, Axial
Power - Max 400 mW
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 900 mV @ 10 mA
Mfr NXP Semiconductors
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 5.6 V
Package Bulk
Impedance (Max) (Zzt) 40 Ohms