BZX79C6V2-T50R
Fairchild Semiconductor
Producto No:
BZX79C6V2-T50R
Paquete:
DO-35
Descripción:
BZX79C6V2-T50R - ZENER 6.2V 05W
En stock : 810000
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
Guía del usuario
Operating Temperature -65°C ~ 200°C
Tolerance ±5%
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Supplier Device Package DO-35
Current - Reverse Leakage @ Vr 3 µA @ 4 V
Series -
Package / Case DO-204AH, DO-35, Axial
Power - Max 500 mW
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.5 V @ 100 mA
Mfr Fairchild Semiconductor
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 6.2 V
Package Bulk
Impedance (Max) (Zzt) 10 Ohms