BZX79C9V1-T50A
Fairchild Semiconductor
Producto No:
BZX79C9V1-T50A
Paquete:
DO-35 (DO-204AH)
Descripción:
DIODE ZENER 9.1V 500MW DO35
Guía del usuario
Operating Temperature -65°C ~ 200°C
Tolerance ±5%
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Supplier Device Package DO-35 (DO-204AH)
Current - Reverse Leakage @ Vr 500 nA @ 6 V
Series -
Package / Case DO-204AH, DO-35, Axial
Power - Max 500 mW
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.5 V @ 100 mA
Mfr Fairchild Semiconductor
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 9.1 V
Package Bulk
Impedance (Max) (Zzt) 15 Ohms