Hogar / Single Zener Diodes / BZX84-C8V2/DG/B3235
minImg
BZX84-C8V2/DG/B3235
NXP USA Inc.
Producto No:
BZX84-C8V2/DG/B3235
Fabricante:
NXP USA Inc.
Paquete:
TO-236AB
Descripción:
DIODE ZENER
En stock : 50000
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
Guía del usuario
Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ)
Tolerance ±5%
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package TO-236AB
Current - Reverse Leakage @ Vr 700 nA @ 5 V
Series Automotive, AEC-Q101
Package / Case TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Power - Max 250 mW
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 900 mV @ 10 mA
Mfr NXP USA Inc.
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 8.2 V
Package Bulk
Impedance (Max) (Zzt) 15 Ohms