BZX8450-C5V1VL
Nexperia USA Inc.
Producto No:
BZX8450-C5V1VL
Fabricante:
Nexperia USA Inc.
Paquete:
TO-236AB
Descripción:
BZX8450-C5V1/SOT23/TO-236AB
En stock : 9890
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature 150°C (TJ)
Tolerance ±5%
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package TO-236AB
Current - Reverse Leakage @ Vr 5 µA @ 3 V
Series BZX8450
Package / Case TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Power - Max 250 mW
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 900 mV @ 10 mA
Mfr Nexperia USA Inc.
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 5.1 V
Package Tape & Reel (TR)
Impedance (Max) (Zzt) 60 Ohms