BZX8450-C8V2-QR
Nexperia USA Inc.
Producto No:
BZX8450-C8V2-QR
Fabricante:
Nexperia USA Inc.
Paquete:
TO-236AB
Descripción:
BZX8450-C8V2-Q/SOT23/TO-236AB
En stock : 2330
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TA)
Tolerance ±5%
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package TO-236AB
Current - Reverse Leakage @ Vr 100 nA @ 6.2 V
Series Automotive, AEC-Q101, BZX8450-Q
Package / Case TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Power - Max 250 mW
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 900 mV @ 10 mA
Mfr Nexperia USA Inc.
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 8.2 V
Package Tape & Reel (TR)
Impedance (Max) (Zzt) 15 Ohms