BZX84B15VLYT116
Rohm Semiconductor
Producto No:
BZX84B15VLYT116
Fabricante:
Rohm Semiconductor
Paquete:
SOT-23
Lote:
Ficha de datos:
Descripción:
250MW, 15V, SOT-23, ZENER DIODE
En stock : 2324
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature 150°C (TJ)
Tolerance ±2%
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package SOT-23
Current - Reverse Leakage @ Vr 100 nA @ 10 V
Series -
Package / Case TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Power - Max 250 mW
Mfr Rohm Semiconductor
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 15 V
Package Tape & Reel (TR)
Impedance (Max) (Zzt) 30 Ohms