BZX84B18-HE3-08
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Producto No:
BZX84B18-HE3-08
Paquete:
SOT-23-3
Descripción:
DIODE ZENER 18V 300MW SOT23-3
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Tolerance ±2%
Mounting Type Surface Mount
Product Status Last Time Buy
Supplier Device Package SOT-23-3
Current - Reverse Leakage @ Vr 50 nA @ 12.6 V
Series Automotive, AEC-Q101, BZX84
Package / Case TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Power - Max 300 mW
Mfr Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 18 V
Package Tape & Reel (TR)
Impedance (Max) (Zzt) 45 Ohms