BZX84B20-TP
Micro Commercial Co
Producto No:
BZX84B20-TP
Descripción:
Interface
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Tolerance ±2%
Supplier Device Package SOT-23
Current - Reverse Leakage @ Vr 100 nA @ 14 V
Series -
Package / Case TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Power - Max 350 mW
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 900 mV @ 10 mA
Mfr Micro Commercial Co
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 20 V
Package Bulk
Impedance (Max) (Zzt) 55 Ohms