Hogar / Single Zener Diodes / BZX84B4V7-HE3_A-08
minImg
BZX84B4V7-HE3_A-08
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Producto No:
BZX84B4V7-HE3_A-08
Descripción:
DIODE ZENER 4.7V 300MW SOT23-3
Guía del usuario
Operating Temperature 150°C (TJ)
Tolerance ±2%
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package SOT-23-3
Current - Reverse Leakage @ Vr 3 µA @ 2 V
Series Automotive, AEC-Q101, BZX84
Package / Case TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Power - Max 300 mW
Mfr Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 4.7 V
Package Tape & Reel (TR)
Impedance (Max) (Zzt) 80 Ohms