BZX84C12-HE3_A-08
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Producto No:
BZX84C12-HE3_A-08
Paquete:
SOT-23-3
Descripción:
DIODE ZENER 12V 300MW SOT23-3
Guía del usuario
Operating Temperature 150°C (TJ)
Tolerance ±5%
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package SOT-23-3
Current - Reverse Leakage @ Vr 100 nA @ 8 V
Series Automotive, AEC-Q101, BZX84
Package / Case TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Power - Max 300 mW
Mfr Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 12 V
Package Tape & Reel (TR)
Impedance (Max) (Zzt) 25 Ohms