BZX84C22 TR
Central Semiconductor Corp
Producto No:
BZX84C22 TR
Paquete:
SOT-23
Descripción:
DIODE ZENER 22V 350MW SOT23
En stock : 869
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -65°C ~ 150°C
Tolerance ±5%
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package SOT-23
Current - Reverse Leakage @ Vr 50 nA @ 15.4 V
Series -
Package / Case TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Power - Max 350 mW
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 900 mV @ 10 mA
Mfr Central Semiconductor Corp
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 22 V
Package Tape & Reel (TR)
Impedance (Max) (Zzt) 55 Ohms