Hogar / Single Zener Diodes / BZX84C2V4-AU_R1_000A1
minImg
BZX84C2V4-AU_R1_000A1
Panjit International Inc.
Producto No:
BZX84C2V4-AU_R1_000A1
Paquete:
SOT-23
Lote:
Ficha de datos:
Descripción:
SURFACE MOUNT SILICON ZENER DIOD
En stock : 2990
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Tolerance ±5%
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package SOT-23
Current - Reverse Leakage @ Vr 50 µA @ 1 V
Series Automotive, AEC-Q101
Package / Case TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Power - Max 410 mW
Mfr Panjit International Inc.
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 2.4 V
Package Tape & Reel (TR)
Impedance (Max) (Zzt) 100 Ohms