Hogar / Single Zener Diodes / BZX84C2V7-HE3_A-18
minImg
BZX84C2V7-HE3_A-18
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Producto No:
BZX84C2V7-HE3_A-18
Paquete:
SOT-23-3
Descripción:
DIODE ZENER 2.7V 300MW SOT23-3
Guía del usuario
Operating Temperature 150°C (TJ)
Tolerance ±5%
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package SOT-23-3
Current - Reverse Leakage @ Vr 20 µA @ 1 V
Series Automotive, AEC-Q101, BZX84
Package / Case TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Power - Max 300 mW
Mfr Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 2.7 V
Package Tape & Reel (TR)
Impedance (Max) (Zzt) 100 Ohms