BZX84C5V6W-TP
Micro Commercial Co
Producto No:
BZX84C5V6W-TP
Paquete:
SOT-323
Descripción:
Interface
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Tolerance ±5%
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package SOT-323
Current - Reverse Leakage @ Vr 1 µA @ 2 V
Series -
Package / Case SC-70, SOT-323
Power - Max 200 mW
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.2 V @ 100 mA
Mfr Micro Commercial Co
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 5.6 V
Package Bulk
Impedance (Max) (Zzt) 40 Ohms