BZX84C9V1ET3G
onsemi
Producto No:
BZX84C9V1ET3G
Fabricante:
onsemi
Paquete:
SOT-23-3 (TO-236)
Descripción:
DIODE ZENER 9.1V 250MW SOT23-3
Guía del usuario
Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ)
Tolerance ±5%
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Supplier Device Package SOT-23-3 (TO-236)
Current - Reverse Leakage @ Vr 500 nA @ 6 V
Series -
Package / Case TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Power - Max 225 mW
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 900 mV @ 10 mA
Mfr onsemi
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 9.1 V
Package Tape & Reel (TR)
Impedance (Max) (Zzt) 15 Ohms