BZX84J-C12,135
Nexperia USA Inc.
Producto No:
BZX84J-C12,135
Fabricante:
Nexperia USA Inc.
Paquete:
SOD-323F
Lote:
Ficha de datos:
Descripción:
NEXPERIA BZX84J-C12 - ZENER DIOD
Guía del usuario
Operating Temperature -65°C ~ 150°C
Tolerance ±5%
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package SOD-323F
Current - Reverse Leakage @ Vr 100 nA @ 8 V
Series Automotive, AEC-Q101
Package / Case SC-90, SOD-323F
Power - Max 550 mW
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.1 V @ 100 mA
Mfr Nexperia USA Inc.
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 12 V
Package Bulk
Impedance (Max) (Zzt) 10 Ohms