BZX84J-C5V1115
NXP USA Inc.
Producto No:
BZX84J-C5V1115
Fabricante:
NXP USA Inc.
Paquete:
SOD-323F
Descripción:
NOW NEXPERIA BZX84J-C5V1 - ZENER
Guía del usuario
Operating Temperature -65°C ~ 150°C
Tolerance ±5%
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package SOD-323F
Current - Reverse Leakage @ Vr 2 µA @ 2 V
Series Automotive, AEC-Q101
Package / Case SC-90, SOD-323F
Power - Max 550 mW
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.1 V @ 100 mA
Mfr NXP USA Inc.
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 5.1 V
Package Bulk
Impedance (Max) (Zzt) 60 Ohms