BZX84W-B13-QF
Nexperia USA Inc.
Producto No:
BZX84W-B13-QF
Fabricante:
Nexperia USA Inc.
Paquete:
SOT-323
Lote:
Ficha de datos:
Descripción:
BZX84W-B13-Q/SOT323/SC-70
Guía del usuario
Operating Temperature 150°C (TJ)
Tolerance ±2.31%
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package SOT-323
Current - Reverse Leakage @ Vr 100 nA @ 8 V
Series Automotive, AEC-Q101, BZX84W-Q
Package / Case SC-70, SOT-323
Power - Max 275 mW
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 900 mV @ 10 mA
Mfr Nexperia USA Inc.
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 13 V
Package Tape & Reel (TR)
Impedance (Max) (Zzt) 30 Ohms