BZX84W-C8V2-QX
Nexperia USA Inc.
Producto No:
BZX84W-C8V2-QX
Descripción:
BZX84W-C8V2-Q/SOT323/SC-70
Guía del usuario
Operating Temperature 150°C (TJ)
Tolerance ±6.1%
Supplier Device Package SOT-323
Current - Reverse Leakage @ Vr 700 nA @ 5 V
Series Automotive, AEC-Q101, BZX84W-Q
Package / Case SC-70, SOT-323
Power - Max 275 mW
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 900 mV @ 10 mA
Mfr Nexperia USA Inc.
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 8.2 V
Package Tape & Reel (TR)
Impedance (Max) (Zzt) 15 Ohms