BZX85C22
Fairchild Semiconductor
Producto No:
BZX85C22
Paquete:
DO-41G
Lote:
Ficha de datos:
Descripción:
DIODE ZENER 22V 1W 5% UNIDIR
En stock : 41521
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 8876
Guía del usuario
Operating Temperature -
Tolerance ±5%
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Supplier Device Package DO-41G
Current - Reverse Leakage @ Vr 500 nA @ 16 V
Series -
Package / Case DO-204AL, DO-41, Axial
Power - Max 1.3 W
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.2 V @ 200 mA
Mfr Fairchild Semiconductor
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 22 V
Package Bulk
Impedance (Max) (Zzt) 25 Ohms