BZX85C5V1-T50A
onsemi
Producto No:
BZX85C5V1-T50A
Fabricante:
onsemi
Paquete:
DO-41
Lote:
Ficha de datos:
Descripción:
BZX85C5V1 - ZENER DIODE
En stock : 156000
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 7693
Guía del usuario
Operating Temperature -65°C ~ 200°C
Tolerance ±6%
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Supplier Device Package DO-41
Current - Reverse Leakage @ Vr 1 µA @ 2 V
Series -
Package / Case DO-204AL, DO-41, Axial
Power - Max 1 W
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.2 V @ 200 mA
Mfr onsemi
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 5.1 V
Package Bulk
Impedance (Max) (Zzt) 10 Ohms