BZX85C8V2
Fairchild Semiconductor
Producto No:
BZX85C8V2
Paquete:
DO-204AL (DO-41)
Lote:
Ficha de datos:
Descripción:
DIODE ZENER 8.2V 1W DO204AL
En stock : 30535
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 8876
Guía del usuario
Operating Temperature -65°C ~ 200°C (TJ)
Tolerance ±5%
Supplier Device Package DO-204AL (DO-41)
Current - Reverse Leakage @ Vr 1 µA @ 5 V
Series -
Package / Case DO-204AL, DO-41, Axial
Power - Max 1 W
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.2 V @ 200 mA
Mfr Fairchild Semiconductor
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 8.2 V
Package Bulk
Impedance (Max) (Zzt) 5 Ohms