BZX884-B5V6315
NXP USA Inc.
Producto No:
BZX884-B5V6315
Fabricante:
NXP USA Inc.
Paquete:
DFN1006-2
Descripción:
NOW NEXPERIA BZX884-B5V6 ZENER D
Guía del usuario
Operating Temperature -65°C ~ 150°C
Tolerance ±2%
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package DFN1006-2
Current - Reverse Leakage @ Vr 1 µA @ 2 V
Series Automotive, AEC-Q100
Package / Case SOD-882
Power - Max 250 mW
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 900 mV @ 10 mA
Mfr NXP USA Inc.
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 5.6 V
Package Bulk
Impedance (Max) (Zzt) 40 Ohms