BZX884-B7V5,315
Nexperia USA Inc.
Producto No:
BZX884-B7V5,315
Fabricante:
Nexperia USA Inc.
Paquete:
DFN1006-2
Descripción:
DIODE ZENER 7.5V 250MW DFN1006-2
En stock : 16183
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -65°C ~ 150°C
Tolerance ±2%
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package DFN1006-2
Current - Reverse Leakage @ Vr 1 µA @ 5 V
Series Automotive, AEC-Q100
Package / Case SOD-882
Power - Max 250 mW
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 900 mV @ 10 mA
Mfr Nexperia USA Inc.
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 7.5 V
Package Tape & Reel (TR)
Impedance (Max) (Zzt) 10 Ohms