BZX884-C6V8,315
NXP Semiconductors
Producto No:
BZX884-C6V8,315
Fabricante:
NXP Semiconductors
Paquete:
DFN1006-2
Lote:
Ficha de datos:
Descripción:
NEXPERIA BZX884 - VOLTAGE REGULA
Guía del usuario
Operating Temperature -65°C ~ 150°C
Tolerance ±5%
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package DFN1006-2
Current - Reverse Leakage @ Vr 2 µA @ 4 V
Series -
Package / Case SOD-882
Power - Max 250 mW
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 900 mV @ 10 mA
Mfr NXP Semiconductors
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 6.8 V
Package Bulk
Impedance (Max) (Zzt) 15 Ohms