BZX8850S-C22YL
Nexperia USA Inc.
Producto No:
BZX8850S-C22YL
Fabricante:
Nexperia USA Inc.
Paquete:
DFN1006BD-2
Descripción:
BZX8850S-C22/SOD882BD/XSON2
Guía del usuario
Operating Temperature 150°C (TJ)
Tolerance ±5%
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Supplier Device Package DFN1006BD-2
Current - Reverse Leakage @ Vr 50 nA @ 16.7 V
Series -
Package / Case SOD-882
Power - Max 365 mW
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 900 mV @ 10 mA
Mfr Nexperia USA Inc.
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 22 V
Package Tape & Reel (TR)
Impedance (Max) (Zzt) 55 Ohms