BZX8850S-C6V2YL
Nexperia USA Inc.
Producto No:
BZX8850S-C6V2YL
Fabricante:
Nexperia USA Inc.
Paquete:
DFN1006BD-2
Descripción:
BZX8850S-C6V2/SOD882BD/XSON2
En stock : 9980
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature 150°C (TJ)
Tolerance ±5%
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Supplier Device Package DFN1006BD-2
Current - Reverse Leakage @ Vr 1 µA @ 5 V
Series -
Package / Case SOD-882
Power - Max 365 mW
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 900 mV @ 10 mA
Mfr Nexperia USA Inc.
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 6.2 V
Package Tape & Reel (TR)
Impedance (Max) (Zzt) 10 Ohms