C0603C-68N0J1T3
API Delevan Inc.
Producto No:
C0603C-68N0J1T3
Fabricante:
API Delevan Inc.
Paquete:
0603 (1608 Metric)
Descripción:
FIXED IND 68NH 440MA 360MOHM SMD
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 200 MHz
Q @ Freq 37 @ 200MHz
Height - Seated (Max) 0.040" (1.02mm)
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 440 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.071" L x 0.047" W (1.80mm x 1.20mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0603 (1608 Metric)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 360mOhm Max
Inductance 68 nH
Series C0603
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Frequency - Self Resonant 1.7GHz