C41-BCA60H-CYO
Visual Communications Company - VCC
Producto No:
C41-BCA60H-CYO
Descripción:
PMI .250" LED 60V TAB CLEAR AMBE
Guía del usuario
Lens Transparency Clear
Viewing Angle 35°
Panel Cutout Dimensions 0.25" (6.35mm)
Millicandela Rating 100mcd
Product Status Obsolete
Lamp Color Amber
Type LED
Voltage 60V
Mfr Visual Communications Company - VCC
Features -
Lens Color Yellow
Wavelength - Peak 583nm
Package Bulk
Panel Cutout Shape Round
Current 9mA
Lens Size 7.11mm Dia