C46-BR12H-CRO
Visual Communications Company - VCC
Producto No:
C46-BR12H-CRO
Descripción:
PMI .250" LED 12V TAB CLEAR RED
Guía del usuario
Lens Transparency Clear
Ingress Protection -
Termination Style PC Pin
Viewing Angle -
Panel Cutout Dimensions 0.25" (6.35mm)
Millicandela Rating -
Product Status Active
Lamp Color Red
Ratings DC
Lens Style Round with Domed Top
Series 46
Type LED
Voltage 12V
Mfr Visual Communications Company - VCC
Features -
Lens Color Red
Wavelength - Peak -
Package Bulk
Panel Cutout Shape Round
Current 20mA
Lens Size 7.10mm Dia