C94-NWR120-CRO
Visual Communications Company - VCC
Producto No:
C94-NWR120-CRO
Descripción:
PMI .290" 120VAC FLUSH CARTRIDGE
Guía del usuario
Lens Transparency Clear
Ingress Protection -
Termination Style PC Pin
Viewing Angle 30°
Panel Cutout Dimensions 0.29" (7.37mm)
Millicandela Rating 2800mcd
Product Status Obsolete
Lamp Color Red
Ratings AC
Lens Style Round with Flat Top
Series 90
Type LED
Voltage 120V
Mfr Visual Communications Company - VCC
Features -
Lens Color Red
Wavelength - Peak 634nm
Package Bulk
Panel Cutout Shape Round
Current 3.5mA
Lens Size 8.50mm Dia