C96-NWG120-CGO
Visual Communications Company - VCC
Producto No:
C96-NWG120-CGO
Descripción:
PMI 5-3-2013 GREEN
Guía del usuario
Lens Transparency Clear
Ingress Protection -
Termination Style PC Pin
Viewing Angle 30°
Panel Cutout Dimensions 0.29" (7.37mm)
Millicandela Rating 6500mcd
Product Status Active
Lamp Color Green
Ratings AC
Lens Style Round with Domed Top
Series 90
Type LED
Voltage 120V
Mfr Visual Communications Company - VCC
Features -
Lens Color Green
Wavelength - Peak 520nm
Package Bulk
Panel Cutout Shape Round
Current 3.5mA
Lens Size 8.50mm Dia